1950’den Günümüze

Hukuk Büromuzun temelleri Merhum Av. Hayrettin Bıçakcı’nın 31 Ocak 1950 tarihinde Avukatlık Ruhsatını alarak kendi bürosunu kurmasıyla atılmıştır. Merhum Bıçakcı, Ankara’da başladığı meslek kariyerini kısa süre içerisinde İstanbul’a taşımış ve elli yılı aşkın süreyle mesleğini başarılı şekilde icra etmiştir. Levent Bıçakcı da babasının yolundan giderek hukuk eğitimini seçmiş ve İstanbul Üniversitesinde akademisyen olarak başladığı hukuk kariyerine, 1980 yılında aldığı ruhsatı ile avukat olarak devam etmiştir.
Av. Dr. Levent Bıçakcı, 1997 yılında İstanbul Erkek Lisesi’nden arkadaşı Merhum Av. Dr. Mücahit Tanverdi ile ortaklık yaparak “Bıçakcı & Tanverdi Hukuk Bürosu”nu kurmuş ve mesleki kariyerini burada devam ettirmiştir. Bıçakcı & Tanverdi Hukuk Bürosu, Av. Hayrettin Bıçakcı’nın ulusal çaptaki başarılarına, uluslararası başarıları da eklemiş ve Hukuk Bürosu uluslararası alanda başarılar kazanarak, ülkemizin önde gelen Hukuk Büroları arasına girmiştir. Merhum Av. Dr. Mücahit Tanverdi’nin zamansız aramızdan ayrılışını takiben Hukuk Büromuz faaliyetlerini “Dr. Levent Bıçakcı Hukuk Bürosu” adı altında sürdürmeye devam etmektedir. Av. Dr. Levent Bıçakcı yönetimindeki Hukuk Büromuza, Av. Hayrettin Can Bıçakcı’nın 2006 yılında ailenin üçüncü kuşak hukukçusu olarak katılmasıyla birlikte, Hukuk Büromuz üç kuşak hukukçunun temsili ile 70 yıllık bir hukuk geleneğinin sürdürüldüğü bir kurum haline gelmiştir.
Köklü hukuk geleneğinin devam ettirildiği Büromuzda hem klasik dava avukatlığı faaliyeti sürdürülmekte, hem de deneyimli avukat ve uzman kadrosu ile ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren çok sayıda kuruluşa hukuk danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Hukuk Büromuz kendi uzman kadrosunun yanı sıra, üniversite öğretim üyesi danışmanlarla işbirliği içerisinde çalışmakta ve akademinin bilgi birikimini uygulamaya taşımakta öncülük etmektedir. Ofisimiz saygınlığı ile Alman Konsolosluğu, Alman Ticaret Odası, İsviçre Konsolosluğu, İsviçre Ticaret Odası, Danimarka Konsolosluğu, Hırvatistan Konsolosluğu gibi birçok Avrupa ülkesinin tavsiye listesinde kendine yer bulmuştur. Ofisimiz ayrıca Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu'na resmi hukuk müşaviri sıfatıyla hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.
Özel Hukukun birçok alanında uzman kadrosu ile faaliyet gösteren Hukuk Büromuz İstanbul’da faaliyet göstermekle birlikte Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri, Gaziantep, Antalya, Samsun, Bodrum ve Tekirdağ'da faaliyet gösteren hukuk büroları ile işbirliği içerisinde çalışmakta ve hizmetlerine ülke geneline yaymaktadır. Dr. Levent Bıçakcı Hukuk Bürosu, ülke içinde işbirliği içerisinde çalıştığı hukuk bürolarının yanı sıra, başta A.B.D., Almanya, İsviçre ve İtalya olmak üzere yurt dışında da birçok hukuk bürosu ile işbirliği içerisinde çalışmakta, yerel müvekkillerinin uluslararası ihtilaflarına da çözüm odaklı yaklaşmaktadır.